Side 1 af 1

Søger autolakør...

: 13. jan 2006, 15:42
af amdrescher
Hej, jeg prøver at finde ud af hvad det koster at lakere en smårusten motor hjelm. Jeg leder derfor efter en billig autolakør i Københavns området.
Forslag modtages meget gerne.

På forhånd tak.

: 14. jan 2006, 12:14
af pouls9000saab
Pprøv at efterlyse en motorhjelm i stedet for, det er måske billiger end at få den malet.Hvadfor en saab og farve har den.

Mvh polle

: 14. jan 2006, 12:37
af amdrescher
pouls9000saab skrev:Pprøv at efterlyse en motorhjelm i stedet for, det er måske billiger end at få den malet.Hvadfor en saab og farve har den.

Mvh polle
Det har jeg også overvejet. Er det noget man selv kan gøre med normalt værktøj? Det er en mørkeblå 900 fra 92.

: 14. jan 2006, 12:40
af Casper_Ankersen
ja sagtens den sidder kun med 2 bolte nede i vippe belsaget ud med dem og du kan løfte hjælmen af. det er lidt nemmere at få den på igen hvis man er 2 til at styre den på plads igen

: 14. jan 2006, 12:43
af amdrescher
Casper_Ankersen skrev:ja sagtens den sidder kun med 2 bolte nede i vippe belsaget ud med dem og du kan løfte hjælmen af. det er lidt nemmere at få den på igen hvis man er 2 til at styre den på plads igen
Nå ok, det lyder da rimelig simpelt. Tak, nu gælder det bare om at finde en.

: 14. jan 2006, 12:52
af Kaas
Husk lige at pille sprinklerslangerne af først, det glemmer jeg ALTID :D